chintzes اداره بهداشتی دامپزشکی نیروی انتظامی

chintzes: اداره بهداشتی دامپزشکی نیروی انتظامی پلمپ 1 واحد قصابی متخلف رییس اداره دامپزشکی شهرستان شوشتر

گت بلاگز فرهنگی هنری نقش و نگاری از خط در گالری فرشته

نمایشگاه گروهی تایپوگرافی، آدینه پانزدهم اردیبهشت ماه در نگارخانه فرشته برگزار می‌شود.

نقش و نگاری از خط در گالری فرشته

به گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت به نقل از روابط عمومی شهرکتاب فرشته؛ نمایشگاه گروهی تایپوگرافی با عنوان «نقاشی خط» مجموعه ای از آثار ۹ هنرمند در زمینه خطاطی و نقاشی را مشمول بر شده است و آثار حاضر در این نمایشگاه حال و هوایی تلفیقی دارند.
اساسا تایپوگرافی هنری است که می کوشد با عوض کردن و تلفیق عناصری چون متن، فاصله حروف، شکل حروف و … یک نوع زبان بصری جهت خط به وجود آورد. ولی توصیه قابل توجه این است که این هنر در کشور عزیزمان ایران صرفا با حروف تایپی معنا نمی شود و تعریفی متفاوت دارد. در کشورهای غربی به کاری تایپوگرافی اطلاق می شود که فقط از حروف تایپی در آن اثر گرافیگی استفاده شده است باشد، ولی در ایران، خصوصاً در چند سال اخیر، که بحث «تایپوگرافی» زیاد مورد توجه طراحان قرار گرفته و آثار زیادی را با این ذهنیت شاهد هستیم؛ آثاری که هنر خوشنویسی و خطاطی پارسی را با گرافیک و نقاشی تلفیق کرده و نقش و نگاری قشنگ را رقم زده اند.
در این نمایشگاه گروهی آثاری از محمد احصایی، نصرالله افجه ای، سالار احمدیان، امید خاکباز، بابک رشوند، علیرضا سعادتمند، عین الدین صادق زاده، مهدی فلاح و کیارش یعقوبی به نمایش گذاشته می شود.

عبارات مهم : فرشته
گفتنی هست؛ گشایش مجموعه «نقاشی خط» آدینه پانزدهم اردیبهشت ماه ساعت 17 در گالری فرشته و به آدرس: خیابان شریعتی- پایین تر از پل صدر- پلاک ۱۶۷۱؛ بوده و به مدت یازده روز میزبان علاقمندان خواهد بود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فرشته | نقاشی | مجموعه | نمایشگاه | تایپوگرافی | نمایشگاه تجسمی | تایپوگرافی | شهر کتاب فرشته

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog